Historia szybko.pl AVM

poznaj ceny.szybko.pl

Historia systemu wycenienia nieruchomości szybko.pl AVM

Najbardziej rozpoznawalnym spośród serwisów należących Szybko.pl Sp. z o.o. jest szybko.pl - strona dedykowana ofertom nieruchomości z całej Polski. Prace nad portalem ogłoszeniowym rozpoczęły się w połowie 2005 roku. Po kilku miesiącach uruchomiona została pierwsza wersja strony.

Od samego początku swojej działalności Szybko.pl prowadzi również analizy rynku nieruchomości. Analitycy Szybko.pl co miesiąc przygotowują Raport Szybko.pl, wspólnie z pośrednikiem finansowym Expander oraz agencją nieruchomości Metrohouse. Raport jest powszechnie używanym źródłem danych o zmianach cen na polskim rynku nieruchomości. Wykorzystywany jest zarówno przez instytucje finansowe: banki i ubezpieczycieli jak i media ogólnopolskie i lokalne. Każdego miesiąca pojawia się kilkaset publikacji, wykorzystujących dane przygotowane przez analityków Szybko.pl.

W raporcie analizowane są zarówno ceny ofertowe jak i transakcyjne, ale również kwestie finansowania. Raport wyjaśnia również zależności i uwarunkowania polskiego rynku, a prezentując dane historyczne prognozuje i opisuje aktualne trendy.

W efekcie kilkuletnich, regularnych badań rynku powstały mapy cen nieruchomości. Na mapy google.pl naniesione zostały średnie ceny sprzedaży i wynajmu nieruchomości w określonych okolicach. Jest to narzędzie, które pozwala na szybką ocenę sytuacji i cen na lokalnych rynkach nieruchomości. Mapy cechują się dużym poziomem dokładności, ponieważ prezentowane zakresy cen zostały obliczone na podstawie precyzyjnie zlokalizowanych nieruchomości.

Duże doświadczenie oraz ogromna baza informacji o polskim rynku nieruchomości pozwoliły na stworzenie pierwszego w Polsce Automatycznego Systemu Wyceny - szybko.pl AVM. Za wykorzystaniem tego unikalnego narzędzia przemawia przede wszystkim jego prostota i dostępność, ale również analizowanych danych większa niż w jakimkolwiek polskim modelu wyceny AVM oraz wysoki poziom dokładności i precyzyjnie opisany zakres analizowanych danych wraz z indexem dokładności obliczonym dla każdej wyceny.