Informacje o cenach nieruchomości

poznaj ceny.szybko.pl

Informacje o cenach nieruchomości w systemie ceny.szybko.pl

W skład Platformy Szybko.pl wchodzi kilkudziesiąt serwisów ogłoszeniowych, umożliwiających zamieszczanie w Internecie ofert sprzedaży i wynajmu różnego rodzaju nieruchomości. Serwis Szybko.pl rozpoczął działalność jesienią 2005 roku. Od tego momentu opublikowanych zostało dziesiątki milionów ogłoszeń.

Szybko.pl znajduje się wśród 20 największych witryn w Polsce w kategorii Budownictwo i Nieruchomości według Megapanelu PBI/Gemius. Umożliwia zarówno właścicielom jak i pośrednikom w obrocie nieruchomościami zamieszczenie danych, które precyzyjnie opisują nieruchomości i w efekcie tworzą ogłoszenie internetowe.

Serwis podzielony jest na następujące działy tematyczne:
 1. Sprzedaż - mieszkania i domy z rynku wtórnego
 2. Inwestycje - mieszkania i domy oraz opisy inwestycji z rynku pierwotnego
 3. Wynajem - mieszkania i domy do wynajęcia
 4. Pokoje - baza pokoi i stancji do wynajęcia
 5. Komercyjne - lokale o przeznaczeniu komercyjnym na wynajem i sprzedaż
 6. Działki - inwestycyjne, budowlane, rekreacyjne oraz gospodarstwa

Poza platformą ogłoszeniową, Szybko.pl prowadzi analizy rynku nieruchomości. Od 2005 roku analitycy Szybko.pl cyklicznie przygotowują Raport Szybko.pl, wspólnie z pośrednikiem finansowym Expander oraz agencją nieruchomości Metrohouse. Raport Szybko.pl stał się szeroko używanym i komentowanym źródłem danych o zmianach na polskim rynku nieruchomości. Informacje z raportu pojawiają się w mediach ogólnopolskich takich jak: Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Wprost, Puls Biznesu, TVP, TVN, w stacjach radiowych, prasie regionalnej, serwisach internetowych oraz publikacjach specjalistycznych, przygotowywanych przez banki i instytucje ubezpieczeniowe.

MAPY CEN NIERUCHOMOŚCI

W oparciu o bazę ogłoszeń, pochodzącą z serwisu Szybko.pl oraz doświadczenie ekspertów od wielu lat przygotowujących analizy wtórnego rynku nieruchomości, powstały mapy cen nieruchomości.

Mapy Ceny.szybko.pl pozwalają na szybki przegląd rynku mieszkaniowego w danej lokalizacji. Na mapach, za pomocą kolorów zostały oznaczone poziomy cen w konkretnych miejscach.
Ceny.szybko.pl charakteryzują się bardzo dużą dokładnością. Zostały skalkulowane na podstawie precyzyjnie zlokalizowanych nieruchomości, dzięki czemu uzyskano dane z dokładnością do konkretnych ulic.
Każda z prezentowanych map posiada własną legendę, w której konkretne kolory oznaczają przedziały cenowe oraz metryczkę informująca o wielkości bazy oraz okresie, z którego pochodzą oferty.

SZYBKO.PL AVM - AUTOMATYCZNY MODEL WYCENY

Baza danych zawierająca około 3 000 000 aktualnie oferowanych nieruchomości w całej Polsce wraz z analizą cen transakcyjnych publikowanych przez AMRON-SARFiN pozwala wierzyć, że szybko.pl AVM jest systemem precyzyjnie wyceniającym polskie nieruchomości.

Dzięki wszechstronnym danym szybko.pl AVM ma możliwość wykonania następujących estymacji:
 • ceny kupna/sprzedaży:
  • mieszkania
  • domy
  • działki budowlane
  • lokale komercyjne
 • koszty wynajmu:
  • mieszkania
  • domy
  • lokale komercyjne
  • pokoje

Przykładowa wycena szybko.pl AVM

Jak powstaje INDEX SZYBKO.PL

Aktualny zestaw danych pochdzących z wystawionych ogłoszeń, połączony z cenami transakcyjnymi z raportów AMRON SARFiN oraz analizami ekspertów rynku nieruchomości pozwala na dokładne śledzenie trendów. Raporty AMRON SARFiN z cenami ofertowymi publikowane są z 3 miesięcznym opóźnieniem, ale uzupełnione analizami i danymi z aktualnych ogłoszeń umożliwiają przygotowanie aktualnej wyceny na dany moment.

Baza danych jest kluczowym elementem, który gwarantuje właściwą wycenę. Szybko.pl posiada nie tylko bazę, ale opracowało również wysoce skuteczny model, bazujący na najnowszych technologiach i udostępniło go użytkownikom wraz z przyjaznym i łatwym w obsłudzie interfejsem.

System szybko.pl AVM dostarcza nie tylko wycenę wraz z określonym poziomem prawdopodobieństwa, ale załącza równiez historię zmian cen, szczegółowe informacje o nieruchomościach, które porównywano w procesie wyceny, a nawet umożliwia ich obejrzenie (zdjęcia, opisy).